Suzuki pobjednik Svjetskog Endurance Prvenstva

Suzuki Endurance Racing Team (SERT), momčad osvojila je svoj 16. naslov prvaka u portugalskom Estorilu!

Svjetsko prvenstvo u izdržljivosti, prema FIM-u (Fédération Internationale de Motocyclisme), motociklistička je utrka izdržljivosti tvornički modificiranih motocikala za utrke izdržljivosti. Za ovu sezonu održane su četiri utrke, a Suzuki se natjecao sa svojim supersportskim modelom, GSX-R1000.

SERT je ove sezone zaradio tehničku podršku Yoshimure iz Japana i pobijedio u prvom kolu Bol d’Or 24-Hour. Nakon što je završio treći u trećem kolu Le Mansa 24 sata, momčad je imala 40 bodova prednosti u naslovu prvaka. U posljednjem četvrtom kolu SERT je završio na četvrtom mjestu, što je momčadi donijelo ukupno 167,5 bodova u sezoni, 18 bodova prednosti za osvajanje naslova prvaka.

Naslov je dokazao izvrstan timski rad SERT-a i visoke performanse GSX-R1000.